Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sponsorluk Komitesi - Görevler

4 posters
YazarMesaj
Derya Soner
Admin
Derya Soner

Sponsorluk Komitesi - Görevler Empty
MesajKonu: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 9:12 pm

Arkadaşlar Sponsorluk Komitesinin iki büyük organizasyonumuza mali destek bulması gerekiyor;

1) "Sanatta Bilim" Yarışması ve Sergisi
2) Eylül'ün ilk haftasında yapacağımız MBG Kongresi

-----------------------------------------------------------------------

ilk önce "Sanatta Bilim" yarışmasına D&R'ı ayarlamaya odaklanalım derim ben;

Bu yarışmanın son tarihi Şubat sonu olmalı, böylece katılımcılar sömestrda eserlerini tamamlayabilir, dolayısıyla sponsoru bir an önce ayarlamalı ve tanıtıma başlamalıyız ki katılımcıların sanat eserlerini yaratacak vakitleri olsun =)

Hedefimiz bu yarışmayı bir gelenek haline getirip her yıl tekrarlamak;

Yarışmanın adı "Birinci D&R ve BilGenT Sanatta Bilim Yarışması" olmalı;

D&Rdan her yıl 500 YTL temin etmeliyiz;
350'si 1.ye 200, 2.ye 100, 3.ye 50 YTL Hediye Çeki şeklinde,
kalan 150 YTL tanıtım ve sergi icin olmalı...

(Acaba 1000 YTL isteyip, kabul etmezlerse mi 500'e düşürsek?? ödülümüz baya çekici bir miktar olur o zaman, hatta belki ilk 10a ödül veririz...)

gerçi bu değerlerle enflasyona göre oynamak gerekebilir gelecekte Smile

--------------------------------------------------------

MBG Kongresi için de her türlü sponsora ihtiyacımız var;

Biyomedikal laboratuvarları, genetik tanı merkezleri, laboratuvar ekipmanı sağlayıcıları, Tübitak gibi şeyler direk akla geliyor zaten,

Kongre boyunca yapacağımız ikramlar için de yiyecek-içecek markaları, kuruyemiş markaları, çerez markaları, pastaneler gibi yerlerle konuşulmalı...

---------------------------------------------------------

Bugüne kadar birçok etkinlik için sponsor aradım, bazen buldum bazen bulamadım arkadaşlar ama üç önemli şey öğrendim;

1) İhtiyacınız neyse onu sağlayacak şirkete gitmelisiniz;
İkram yapacaksanız direk yiyecek-içecek şirketlerine gitmelisiniz, mobilya ihtiyacınız varsa mobilyacıya, bilgisayar ihtiyacınız varsa bilgisayarcıya gitmelisiniz örneğin.. Biz sanat yarışmasına ödül aradığımız için direk ödülü sağlayacak şirkete gitmeliyiz mesela...

2) Şirkete hedef kitlesine reklam yapma şansı veriyorsanız bu onlar için çok cazip olur.
Örneğin biz D&Ra bir üniversitede reklam yapma şansı vericez, bu onlar için büyük fırsat, değerlendirmeliler...

3) Tanıdıklarınızı kullanın!
Düşünün, belki de tanıdığınız biri bizim çok da işimize yarayacak bir şirkette söz sahibidir.. böyle fırsatları değerlendirmek lazım, bağlantılarımızı kullanmalıyız..

-----------------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar çok uzun bir mesaj oldu farkındayım ama özellikle Sponsorluk komitesinde görev alanların bunu okuması çok önemli...

En son Derya Soner tarafından Perş. Ekim 23, 2008 10:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://bilgent.yetkin-forum.com
Burak ÖZKAN

Burak ÖZKAN

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 9:23 pm

Çok yararlı tavsiyeler başkanım bunlar. ilk önce d&r ın ankara sorumlusunun eşgalini belirlememiz lazım bu durumda Very Happy olmadı teknoSA ya falan da bir sorarız. Belki ikisili oynayıp en çok para vereni seçeriz rekabetten biz kar ederiz Very Happy
Gulhan Saracaydin

Gulhan Saracaydin

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 9:32 pm

Arkadaşlar bilmeyenler/duymayanlar için söyleyeyim tekrar, sponsorluk için bir fikriniz varsa lütfen benimle iletişime geçin. Birlikte bir şeyler yaparsak çok daha güçlü olabilir. Ben yarın "Sanatta Bilim" için görüşme yapacağım, umarım olumlu sonuçlar elde ederiz.

Bir de Coca-Cola'nın Türkiye genel müdürü ile görüşebilirim sanırım, umarım bunu da başarıp yeni bir sponsor bulabiliriz etkinliklerimiz için.
Burak ÖZKAN

Burak ÖZKAN

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 9:55 pm

Coca-Cola nın Türkiye sorumlusunu tanıman çok iyi birşey ama bence Coca-Cola dan sponsorluk isteyeceksek daha büyük organizasyonlar için isteyelim. Eylül ayındaki kongre için mesela.
Derya Soner
Admin
Derya Soner

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 10:01 pm

Evet evet Coca Cola zaten Kongre için işe yarayacak bi sponsor bence de..

Hmm Burak demek ikili oynamaktan yanasın Razz haklısın kesinlikle birçok yer denemeliyiz, teknoSA da çok mantıklı olur, benim bir arkadaşım staj yaptı orda, bir kurcaliim bakiim..

Gülhan sana da yarınki görüşmede bol şans şimdiden, dualarım seninle Smile

süpersiniz valla Very Happy
Burak ÖZKAN

Burak ÖZKAN

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyPerş. Ekim 23, 2008 11:34 pm

hepimiz süperiz cheers
Tolga Tarkan Ölmez

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyCuma Ekim 24, 2008 12:00 am

Hadi büyük işler yapalım. herşey hayallerimiz ve mantığımızın beraberce tutunabileceği kadar uzakta. Cool
Derya Soner
Admin
Derya Soner

MesajKonu: Geri: Sponsorluk Komitesi - Görevler   Sponsorluk Komitesi - Görevler EmptyCuma Ekim 24, 2008 5:01 pm

güzel laf ettin Tolga, gerçekten de güzel işler başaracağız gibi geliyor bana, yeter ki isteyelim Cool

Sponsorluk Komitesi - Görevler
1 sayfadaki 1 sayfası