Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Makale sunumu yapmak isteyenler?

5 posters
YazarMesaj
Derya Soner
Admin
Derya Soner

Makale sunumu yapmak isteyenler? Empty
MesajKonu: Makale sunumu yapmak isteyenler?   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptyPaz Ekim 05, 2008 12:27 am

Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki iki haftada bir makale sunumları yaparak hep birlikte bilgileneceğiz.. Eminim hepinizin ilgisini özellikle çeken bazı konular vardır moleküler biyoloji ve genetikle alakalı onlarca konu arasında..

İlginizi çeken ve üzerinde biraz arştırma yapıp bize sunmak istediğiniz konular neler? burada ilgi alanlarımızı paylaşalım ki her çeşit konuda bilgileneceğimiz doyurucu bir sunum çizelgesi oluşturalım...

Örneğin ben complex diseases'le ilgileniyorum, birçok etkenle oluşan ve genetik payı olan hastalıklar; kalp hastalıkları, şeker, kanser, alzheimer, obezite gibi.. bulabileceğim en ilgi çekici makale üzerinden bu konuda bir sunum yapmak isterim, ben de bilgilenmiş olurum iyice.. ama başka ilgilenen varsa buyursun, ben başka konu da seçerim..

Bu arada GATTACA filminin üzerinden çok vakit geçmeden genetik tanı üzerine bir sunum dinlemeli ve etik tarafını tartışmalıyız bence..

Aşağıda ilginizi çekebilecek bazı konu başlıkları var arkadaşlar;

Makale sunumu yapmak isteyenler? Makale10
https://bilgent.yetkin-forum.com
Gulhan Saracaydin

Gulhan Saracaydin

MesajKonu: Sunum konusu   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptySalı Ekim 07, 2008 11:48 pm

Merhaba arkadaşlar,

Ben sunum yapabilirim ama ilk önce hangi konu hakkında yapacağımı bilemediğimi belirtmek ve sizden yardım almak istedim Smile Hangi konudan başlanacak? Genel bir sunuş mu olacak, yoksa daha özel alanlara da girecek miyiz sunum yaparken? Ona göre sunum konusu ve makalesi seçmek gerekiyor bence.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler Smile

Gülhan Saraçaydın
MBG-II
Ozge Vargel

MesajKonu: Geri: Makale sunumu yapmak isteyenler?   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptyÇarş. Ekim 08, 2008 9:47 pm

Bence bu konuda profesyonel bir yardima ihtiyacimiz var. Ben hocalara danisalim sorup sorusturalim derim. Cok memnun olacaklari kesin. Fahri uyemiz, danismanimiz Uygar hocadan baslayabiliriz. Hatta ben bir yarin ugrayayim ofisine. Haber veririm.
Gulhan Saracaydin

Gulhan Saracaydin

MesajKonu: Geri: Makale sunumu yapmak isteyenler?   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptyÇarş. Ekim 08, 2008 11:12 pm

Tekrar merhaba Smile

Bence hocalardan yardım almanın yanısıra kendimiz ne yapabiliriz diye düşünmeliyiz. Zaten hocalar ve/veya yüksek lisans/doktora öğrencileri için akademik sunumlar da programımızda var. Biz kendi istediğimiz ve ilgilendiğimiz konu hakkında güzel ve güncel makaleleri, araştırmaları sunarsak birbirimize daha iyi olur kanısındayım. Hem kendimizi geliştirir hem de arkadaşlarımıza farklı alanları tanıtarak ufkumuzu genişletebiliriz Smile

Gülhan Saraçaydın
MBG-II
Secilcan Uyaniker

Secilcan Uyaniker

MesajKonu: Geri: Makale sunumu yapmak isteyenler?   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptyPerş. Ekim 09, 2008 1:44 am

Merhabalar,

Elimde Scientific American'ın Eylül 2008 sayısı var. Orda genetik tanının doğurabileceği sonuçlar üzerine bir makale var aslında. Başlığı "Keeping Your Genes Private". Ne var ki kolay anlaşılır bir şey, sunumu yapılabilir mi emin değilim. Yani nasıl sunulacağı hakkında fikrim yok. Ayrıca çok heycanlı bi arkadaşınız olarak sunum işimi yüzüme gözüme bulaştıracağımdan neredeyse eminim.

Smile

Ne yapsak, ne etsek?
Tolga Tarkan Ölmez

MesajKonu: Geri: Makale sunumu yapmak isteyenler?   Makale sunumu yapmak isteyenler? EmptySalı Kas. 04, 2008 12:09 am

bu dönemin sunum takvimi dolmuş sanırım. gelecek dönemin başında evolution başlığı altında bir sunum yapabilirim.

Makale sunumu yapmak isteyenler?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bugünkü Toplantı ve Makale sunumu