Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sponsorluk Dosyası

+4
Derya Soner
Burak ÖZKAN
Gulhan Saracaydin
Tolga Tarkan Ölmez
8 posters
YazarMesaj
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPerş. Ekim 23, 2008 11:56 pm

işlerin içerisine daha yeni dahil oldum. gördüğüm kadarıyla sene başından beri bayağı büyük bir ilgi var klüp üzerinde.(katılım bakımından da) buna bir atılım diyebiliriz. istekli ve iyiniyetli insanları görebilmek çok güzel. birçok klüple içli dışlı oldum Bilkent'te fakat buradaki ortamı çok sıcak buldum.

Şimdi ne alaka arkadaşım diyebilirsiniz, lafı uzatmayı da sevmem aslında. düşüncem odur ki; eğer işe önceden bazı şeyleri öngörerek başlar isek heyecan sahibi bir grup olarak bu heyecanımızı daha verimli kullanabiliriz.

gerçek şu ki, şirketler yeniyıl bütçelerini hesaplama ayları olan Kasım-Aralık civarlarında sponsorluk taleplerine açık oluyor. o kilit deadline'ı aştığınız vakit büyük miktarda para koparmak hayal oluyor. bu sponsorluk grubunun diğer gruplardan biraz daha önde hareket etmesi lazım geliyor. 2 ay oldukça kısa bir süre. randımanlı kullanırsak bu süre içerisinde, bu yaz yapacağımız sempozyumun tanıtım dosyasını ve genel sponsorluk dosyasını hazırlayabiliriz. yaptığımız her işi belgelemek biraz amele işi gibi gözükse de elinizde profesyonelce hazırlanmış bir dosya ile kapısını çaldığınız bir kurum, sizi reddetmekte güçlük çekecektir.

sponsorluk grubu yakın zamanda toplanıp bu konuda fikirlerini biriktirmeli derim. beni destekleyen?
Gulhan Saracaydin

Gulhan Saracaydin

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyCuma Ekim 24, 2008 12:48 am

Haklısın Tolga, içimizde bu kulüp, organizasyon işlerini en iyi bilen insanlardansın Smile Öncelikle hangi etkinlikler için nasıl bir sponsor bulmamız gerektiğini belirleyip işe başlayabiliriz. Şimdilik "Sanatta Bilim" ve gelecek eylüldeki MBG kongresi için neler yapabileceğimizi biliyoruz ama bunun haricinde Bilkent içinde yapabileceğimiz ufak tefek konferanslar için de sponsor bulabiliriz gibi geliyor bana.

Önerine katılıyorum, sponsorluk komitesi en yakın zamanda toplanıp bir beyin fırtınası yapmalı, seçenekler belirlenmeli/elenmeli ve işe koyulmalı hemen. Bunun için en uygun zamanı bulmalıyız, herkesin programına uymalı bence. Sponsorluk komitesi acil bir toplantı için sizce en uygun zaman nedir?
Burak ÖZKAN

Burak ÖZKAN

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyCuma Ekim 24, 2008 2:52 pm

Bence en kısa zamanda yapmak istiyorsak Abant'a giderken bu konuyu konuşabiliriz. Hem zamandan kazanmış oluruz Very Happy
Derya Soner
Admin
Derya Soner

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyCuma Ekim 24, 2008 4:57 pm

çok güzel olurdu ama Gülhan Abant'a gelmiyor Sad

Abanta gelen arkadaşlarla yolda biz bir beyin fırtınası toplantısı yaparız yine.

Daha sonra da Sponsorluk Komitesi olarak 31 Ekim Cuma saat 11.40ta SBZde toplanalım derim ben, bildiğim kadarıyla birinci sınıfların da, ikinci sınıfların da, Burak'ın da bu dersi boş, toplanıp orada boş bir sınıf buluruz zaten..

Yalnız Cuma'ya kadar herkes bir beyin fırtınası yapmalı, kaynaklarını, bağlantılarını belirlemeli, notlar alarak gelmeli toplantıya..

Bu arada Tolga'nın değindiği nokta gerçekten çok önemli; şirketler yıllık bütçelerinin kapanışını Kasım-Aralıkta yaptıkları için bu dönemde sponsorluklara epey açık oluyorlar.. Bu dönemin sonrasında, yani sonraki yılın ilk yarısında ise tam tersine "Geç kaldınız biz o işleri çoktan hallettik, fazla paralarımızı verdik" diyorlar, yani sponsorlarımızı bulmak için iki ayımız var diyebiliriz gerçekten de...

https://bilgent.yetkin-forum.com
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 1:34 am

şu organik sınavını atlatalım da(1 Kasım). Çalışıp şablon bir sponsorluk dosyası oluşturacağım. onun üzerinden ikinci bir çalışma ile güzel birşeyler çıkarabileceğimizi düşünüyorum. ayın 31'inde eğer toplantı yapılması düşünülüyorsa sponsorluk dosyasının dışında konular konuşuruz.

hatta toplantı gündemi için önerilerim var:

Exclamation şimdiye kadar yapılmış aktivitelerin derlenip-toplanıp-belgelenmesi (tanıtım grubu ile ortaklaşa)

Exclamation Bilgent tanıtım dosyasının (DVD) oluşturulması üzerine kafa yorma (vizyon-misyon vurgusu) (yine tanıtım grubu ile ortaklaşa)

Exclamation Sanatta bilim aktivitesinin sponsorlarının alternatifleri üzerine tartışma

Exclamation sponsor olabilecek ya da olmuş şirketlerin grubumuz içinde database sisteminin oluşturulması

Exclamation toplantılarımızı düzenlileştirme (tabii ki ihtiyaç duymadığımız zaman toplanmayız)

Exclamation grup içi kişiler arasındaki iletişim eksikliğinin giderilmesi (tanışalım yani, ben kimseyi tanımıyorum Smile )

bunları küçük küçük tartışıp gündemimize getirmek bile başlangıç için harika olacak.
Derya Soner
Admin
Derya Soner

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 11:32 am

Tolga Tarkan Ölmez demiş ki:

Exclamation grup içi kişiler arasındaki iletişim eksikliğinin giderilmesi (tanışalım yani, ben kimseyi tanımıyorum Smile )

tanışalım diye Abant'a gezi bilem düzenledik valla, hıh Razz
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 4:22 pm

ya ben yeminlen nefes alamıyorum bu aralar yoksa gelmeyi düşünürdüm. (haftaya 3 midterm, 2 rapor vs. vs.)

gidin-gezin-görün-yenin-gelin diyorum Smile
Derya Soner
Admin
Derya Soner

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPaz Ekim 26, 2008 11:57 pm

Tolga şaka ediyosun heralde? aynı bölümde diil miyiz? bizim yok mu 3 midtermumuz 2 raporumuz??

neyse sağlık olsun
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPtsi Ekim 27, 2008 8:43 pm

üstten Hum121 ve seçmeli olarak discrete Math alıyorum. bugun Hum sınavı olduk. perş. günü discrete olcez. organik sınavı da bu hafta c.tesi olduğuna göre 3 midterm oluyo. geriye kalan işlerimiz bölümdekilerle aynı. müsait olsam bunu saklamam çok özel bir nedenim olmadıkça.

şimdi herşey çözüldü mü?
tugrulozdemir

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyÇarş. Ekim 29, 2008 11:13 pm

Arkadaslar Tadım Pizza,HD,Otantik Kumpir den(sahipleri aynı) olumsuz cevap geldi.Çocuk okutmayı tercih ederlermiş,üsteleyemedim..
Melodi Büyüközer

Melodi Büyüközer

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPerş. Ekim 30, 2008 10:50 am

ben galiba yine kaçırmak...
ben sınavı olmak cuma günü....
ben gitmemek bugün okula...
ben ağlamak Sad
Gulhan Saracaydin

Gulhan Saracaydin

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPerş. Ekim 30, 2008 9:59 pm

Arkadaşlar merhaba Smile

Yarın yani 31 Ekim Cuma günü 11.30'da SBZ'de buluşup sponsorluk dosyamızda ne olması gerektiğini, nasıl hareket edeceğimizi konuşacağız. Hatırlatma amacıyla tekrar dile getirmek istedim bunu.

Hepinize iyi akşamlar dilerim Smile
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyPtsi Kas. 03, 2008 7:50 pm

Gülhan biraz hasta olduğu için bu mesajı foruma iletmemi istedi:

toplantı, katılımda yaşanan problemden dolayı gerçekleşmedi. (sadece genel birkaç konu görüşüldü, tanıtım broşürü gibi) bir dahaki sefere daha iyi bir katılım sağlamak için gruba dahil olan herkes daha planlı olmalı. grupta bulunan insanlar birbirlerini dürterek "hey corc bugun toplantı var unutmayalım" gibisinden ikazlarda bulunursa hem çok güzel sayı toplarız, hem daha etkili ve doğru kararlar alırız, hem de kısa sürede daha çok yol katederiz. bir sonraki toplantıda daha dikkatli olacağınızdan eminim. (gelemeyecek durumunuz var ise buraya yazabilir, gülhan'a bildirebilir ya da bildirilmesini sağlayabilirsiniz. )

klübümüzün Take off döneminde bizi yalnız bırakmayınız. teşekkürler
VeliVuralUslu

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Sponsorluk   Sponsorluk Dosyası EmptySalı Kas. 11, 2008 3:09 pm

Arkadaslar merhaba,
Sponsorluk islerini genetik-arastirma-saglik vs. isinden para kazanan firmalara goturulmesi sonuc getirebilir. Soyle soyleyeyim. Her hafta bir suru firma temsilcisi yok o thermocyler'i almayin bunu alin, ustelik bizimki saatli ve cok cici falan diye geliyor. Ankarada hastane sayisi fazla oldugu icin aslinda sirket sayisi da az degil. Ve bu sirkelerin cogu bir sekilde Bilkent'e tanilirlik ve guvenilirligi olmadigi icin girmeyi basarmis gibi gorunmuyor. Bence hocalarin ve ogrencilerin, hatta diger fakulteden ogretim gorevlilerinin katilacagi bir etkinlik dizisi tasarlanirsa, sponsorluk bulmak cok da zor degil. Bunun da otesinde sponsor olan sirketlerin cebinden ek para cikmiyor verdikleri para, verecekleri vergilerden dusuyor falan. O yuzden bence denenebilir. Aklinizda olsun.
http://www.menthahome.com/
VeliVuralUslu

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Asagidaki paragrafin ana fikri son cumledir   Sponsorluk Dosyası EmptySalı Kas. 11, 2008 5:03 pm

Mesela DNA extraction senligi falan yapabiliriz mesela.
http://learn.genetics.utah.edu/content/labs/extraction/howto/
buradaki formulu kullanabiliriz. Gayet guzel sonuc veriyor gerci burasi ama insanlarin istedigi basamagi degistirmesine izin verelim ya da protokolu aynen uygulasin farketmez, ayni ornekten en cok DNAyi cikaran kazansin. Olcumleri 2 dakikada lab'daki nanodrop'ta ya da 1920 model spektroskopi aletinde yapariz. Bence buna sponsor bulunur. Takimlar halinde yapilir. Incubation timeleri insanlar kendileri diledigi gibi belirler falan, boylece yeni stratejiler cikar. Toplamda 45 dakika 1 saat falan sure verilir. Kazana Tayfun Hocanin attigi Francis Crick'in sahte imzasini tasiyan t-shirt veririz, hatta mehmet hocaya da james watson'in imzasini taklit etmesini isteriz. Tum katilimcilara da yalaka sponsor firmanin adini tasiyan t-shirt'ler veririz. Odulleri de Darwin sakaliyla Ihsan hoca verir ( aslinda ihsan dogramaci da verebilir). Finali de Richard Dawkins'e hep bir agizdan dua ederek yapariz. Kalanlarla cimlerde parasini sponsorlara yiktigimiz tekilaya abaniriz.
http://www.menthahome.com/
Tolga Tarkan Ölmez

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:24 pm

en yakın uygun vakitte toplanıp neler yapabileceğimizi kararlaştırmamız gerek. midterm haftası şu bu derken araya soğukluk girdi. tarih önerileriniz var mıdır?
Tuba Oguz

Sponsorluk Dosyası Empty
MesajKonu: Geri: Sponsorluk Dosyası   Sponsorluk Dosyası EmptyÇarş. Ara. 10, 2008 2:16 am

slm arkadaşlar
biraz geç oldu ama yeniden burdayim. Veli bence çok güzel noktalara deginmiş, bi kaç yerdeki yazilarini okudum. Geçen sene düzenlenen kongre bence ögrencilerin emek verip de düzenledigi bi kongre olarak bence gayet güzeldi. Bu düzenlenecek kongrede de bence o kongrede kat edilen yoldan devam edip, eksiklierimizi telafi ederek daha da güzel seyler ortaya koymak. Sponsor konusundaki benim düşüncelerim de böyle laboratuvarlara malzeme sağlayanlar, ilaç firmalari vs. idi. Mesela bi kongre düzenledigimizde standlar açariz, o firmalara da standlar veririz ve onlar da kendi tanitimlarini yapmiş olurlar. Biz paramizi sağlariz, onlarda kendi tanitimlarini yaparlar, böylece iki tarafta kazançli olur bu işten. Böyle bi öneri ile gittigimizde olumlu yaklaşma ihtimallari daha yüksek bence. Hatta (gelir dutumlari ne kadar bilmiyorum ama) ankara öncelikli olmak üzere ülkemizdeki genetik arastirma yapan kurumlar/enstituler/şirketler/lablar vs de sponsor olarak çağrilabilir.
2 sene öncesinde haziran ayinda nanoteknoloji kulubunun düzenledigi bi kongre vardi (her sene farkli üniversitelerde düzenlenen ulusal nanoteknoloji kongresinin ankara ayagiydi). 3 gün süren ve kimya, fizik ve biyolojinin nanoteknoloji ile alakali konularini kapsayan bi kongreydi. Öğrenci- arastirma görevlileri katilimiyla baya güzel, kalabalik verimli bi kongre oldu.
Bizde onlar gibi bi organizasyonda bulunabiliriz. Benim düşüncem bizim yaptigimiz da öğrenci kongresi olacak ama kongremize üniversitelerin hocalarini da davet edelim, sonuçta gelen konuşmacilar onlarin meslektaşlari amaan buna mi kalkip da gidicem diye hiç bi hoca demez. 2. si sponsorluk için teklifte bulunurken stand açma işini de söyleyelim. (ffblerde olursa seminerler ortadaki alan- yada bina girisindeki alan uygun bu iş için). Mesela seimnerlerin son günü bi yemek düzenleyelim ve bu yemegi güçlü sponsorlarimizdan biri karsilamiş olsun. Biraz önce bi kaç kongre ditesini karistirdim, bazi dernekler de kongrelere sponsorluk sağlamiş. Onlardan da destek isteyebiliriz (maddi gelirleri var mi bilmiyorum tabi).
Aklima söyle birsey geliyor ama olabilitesi nasil bilmiyorum, sizinde fikirlerinizi alayim:
Bu kongreyi başla bi üniversite ile ortaklaşa düzenlemiş gibi olsak. Mesela X üniversitesinden 3-4 konuşmaci çağirsak, o üniversiteden yada onlarin bölümünden o konuşmacilarin masraflarini karşilamalarini istesek. Bizde onlari beraber düzenliyormuş gibi göstersek.Nasil olur? ( pozitif yada negatif yorumlarinizi, fikirlerinizi bekliyorum)

Aklimda kaç zamandir yazayim diye düşündüğüm çok şey vardi, ama hatirlayabildiklerim şimdilik bu kadar. Bu arada, şimdiye kadar görüşülenler, kimler hangi firmalari sponsorluk için öneriyo, yapilacak işler onlari da buraya belirtirseniz bende yardimci olmaya çalişirim. Kaç zamandir toplantilara gelmeye çaliştim olmadi. En azindan herkez düşüncelerini burda paylaşirsa digerleri için de iyi olur.

Herkese ii bayramlar Smile

Sponsorluk Dosyası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sponsorluk Komitesi - Görev alanlar
» Sponsorluk Komitesi - Görevler
» Sponsor Adaylari --- Sponsorluk başvurusu yapilabilecek Şirketler