Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Neden Hoca Çağırmıyoruz?

3 posters
YazarMesaj
Tolga Tarkan Ölmez

Neden Hoca Çağırmıyoruz? Empty
MesajKonu: Neden Hoca Çağırmıyoruz?   Neden Hoca Çağırmıyoruz? EmptyPerş. Ara. 25, 2008 1:59 pm

Türkiye'de moleküler biyoloji, genetik, evrimsel biyoloji vs. ile ilgili güzel çalışmalar yapan bir çok hoca var. neden biz de hocaları çalışmalarını anlatmaları ya da genel bir konuda konuşmaları için çağırmıyoruz. bizim bölümün bu konuda özel bir engeli mi var yoksa?

Sempozyum şeklinde olunca fazla yükleme oluyor, insanlar keyif alamıyor kanaatimce. daha masraflı ve yorucu oluyor.

bilimsel bir konuşma yapmaya gelecek hoca, salonda toplanacak kişi sayısını takmaz. salondaki 20 kişi, konuşmacının kendini konuşmasına vermesi için yeter. (bölüm asansörünün yanındaki odada yapılan konuşmalara benzer olabilir)

hem yeni çalışmalar görürüz, UG'ler ileride yönelecekleri alanları daha emin seçerler. network sağlarlar, hocalarla öğrenciler kaynaşır. bilim ortamı oluşur. 3-4 haftada bir konuşmacı gelsin işte. yurtdışındaki büyük üniversitelere bakıyorum da öğrenciler bilim konferanslarına gitmekten ders çalışmaya vakit bulamıyolar.

Paranın ciddi sorun yaratabileceğini sanmıyorum. bölümle konuşulursa hocalarımız bizi destekler. hocalar kontak kurarlar, ayarlamaları biz yaparız. bölüm çayı saçmalığına para bayılmaktan kat kat faydalı.
Tolga Tarkan Ölmez

MesajKonu: Geri: Neden Hoca Çağırmıyoruz?   Neden Hoca Çağırmıyoruz? EmptyPerş. Ara. 25, 2008 2:01 pm

bizim bölümün nadiren de olsa konuşmacı çağırdığını biliyorum ama dönemde bir ya da iki sefer oluyor bu tarz konuşmalar. yetersiz kaldığını düşünüyorum. öğrenciler olarak işin ucundan tutmak lazım.
Derya Soner
Admin
Derya Soner

MesajKonu: Geri: Neden Hoca Çağırmıyoruz?   Neden Hoca Çağırmıyoruz? EmptyPtsi Ara. 29, 2008 12:25 am

evet bu konuda birşeyler yapalım ikinci dönem
https://bilgent.yetkin-forum.com
VeliVuralUslu

MesajKonu: Geri: Neden Hoca Çağırmıyoruz?   Neden Hoca Çağırmıyoruz? EmptySalı Ara. 30, 2008 12:11 am

Tolga Tarkan Ölmez demiş ki:
bizim bölümün nadiren de olsa konuşmacı çağırdığını biliyorum ama dönemde bir ya da iki sefer oluyor bu tarz konuşmalar. yetersiz kaldığını düşünüyorum. öğrenciler olarak işin ucundan tutmak lazım.

Seminer dersi icin hemen her hafta baska universitelerden hocalar geliyor SBZ14'e... Seminerler epey kalabalik oluyor ama yer bulmak yine de sorun olmasa gerek.
http://www.menthahome.com/

Neden Hoca Çağırmıyoruz?
1 sayfadaki 1 sayfası